08:23

Jest taki piękny czas

na który czekam cały rok.Czas  piwonii.W tym roku wyjątkowo dużo, zakwitły nawet te sadzone jesienią.Wycinam, układam ,wącham cieszę się a na rabatach nie widać ubytku.Żeby tak można cały rok mieć
w pąkach jeszcze te póżniejsze czyli będę jeszcze "zanudzała" zdjęciami.

No i uszyłam sobie sukienkę - w kwiatki....a jakże inaczej:)


i Tobi w locie
uwielbiam ten pyszczek

Miłego i spokojnego od wielkich deszczów dnia
7 komentarzy:

 1. Piękne, Tak mi się podobają! Są takie pełne płatków, takie ciężkie... U mnie jeszcze wszystko w pąkach,
  Pozdrawiam i głaski dla czworonogów,
  m.

  OdpowiedzUsuń
 2. W ostatniej Werandzie Country nr 4 na stronie 128 jest przepis na przechowanie świeżych piwonii w lodówce. Twarde pędy z pąkami trzeba ściąć wieczorem lub rano, zamknąć szczelnie w rękawie foliowym nawet na 6 tygodni. Kwiaty odżyją po włożeniu ich do lekko posłodzonej wody w temperaturze pokojowej. Ja jeszcze tego przepisu nie sprawdziłam, ale życzę powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. W ostatniej Werandzie Country nr 4 na stronie 128 jest przepis na przechowanie świeżych piwonii w lodówce. Twarde pędy z pąkami trzeba ściąć wieczorem lub rano, zamknąć szczelnie w rękawie foliowym nawet na 6 tygodni. Kwiaty odżyją po włożeniu ich do lekko posłodzonej wody w temperaturze pokojowej. Ja jeszcze tego przepisu nie sprawdziłam, ale życzę powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sa cudowne, moge podziwiac bez konca!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak to milo,ze choć jeden raz w roku można cieszyć się soczystością barw i zmysłowością ich zapachu.Pani zdjęcia na blogu są tak samo urzekające jak widoki i zapachy w naturze.Dobrze, że można wracać do nich o dowolnej porze roku.Ja czasem tak robię--zaglądam tu ,by się napawać tym piwoniowym blaskiem,bo zawsze mi mało wspomnień z własnego ogrodu.Kętrzynianka pozdrawia serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Może dlatego tak nas zachwycają że kwitną przez krotki czas:)))Twoje bukiety wyglądają zachwycająco:)))Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piwonie, najpiękniejsze majowe kwiaty! a ten zapach - oszałamiający :))

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dom pod jesionem , Blogger