16:19

I już po....

Dziękuję za życzenia.To był szybki i pracowity czas.Nie było ani chwili dla komputera.
Wigilia-12 potraw tradycyjnie.I najważniejsze - prezenty.Najważniejsze dla dzieci bo my dorośli cieszyliśmy się ich radością.I Marty tekst "o...znowu kucyk" 25 razy:)
Potem kolędy- i to dzięki wnuczce Adzie która przygrywała na gitarze .Okazało się,że każdy zna początek kolęd a potem pustka.I zadanie dla Ady -porobić rodzince śpiewniki na przyszły rok.
Cieniem się tylko kładła nieobecność tzw.starszyzny czyli naszych rodziców.Chyba jeszcze nie dojrzałam do myśli,że to ja już starszyzna


W drugi dzień Świąt zrobiliśmy spotkanie rodzinne-nie dla całej ale parę osób było.Taki dawny zestaw sprzed lat  w którym spotykaliśmy się przy każdej okazji.Teraz nasze dzieci mają już swoje dzieci.
Było jak za dawnych lat-wesoło.I znowu dzięki Adzie były pastorałki,kolędy dodatkowo Kasia córka kuzynki akompaniowała jej na pianinie.Oj,pięknie śpiewaliśmy......dodatkowo popijając sobie aroniówkę i malinówkę.Mąż jak zwykle zrobił nadziewaną gęś -taka niepisana tradycja.Młodzi małżonkowie naszych córek [kuzynki i mojej] pomagali. Robi to znakomicie i młodzież niech się uczy
Bardzo udane święta.Pod każdym względem.Tylko ja już nie mam ileś tam lat mniej jak robiłam podobne imprezy i uroczystości.Kondycja już nie ta.Duch młody jeszcze ale reszta ...szkoda gadać.

5 komentarzy:

 1. Było bardzo miło i prawdziwie świątecznie. Niestety mamy coraz mniej sił i jest tam coraz trudniej wszystko przygotować :-(. Pozdrawiam i życzę szczęśliwego NOWEGO ROKU.

  OdpowiedzUsuń
 2. dzieciaku toz to najpiekniejsze swieta .wszyscy razem. usmiechnieci i radosc wszedzie widac z byci razem,bycia rozdzina

  OdpowiedzUsuń
 3. Ależ widzę że święta były udane i radosne!!!:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna mozaika zdjęciowa. Gratuluję super Świąt, wszak od gospodyni zależy czy uroczystość udana czy nie. U Ciebie jak widać było wspaniale. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdjęcia oddają niepowtarzalny, ciepły klimat twojego domu, Aszko.
  Pozdrawiam, życząc szczęśliwego Nowego Roku !

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dom pod jesionem , Blogger