20:31

Friesia


Uprawa ,Kordes 1973   ADR 1973-wielokwiatowa

Klasyczna pośród róż rabatowych
Rozłożysta krzew,wyprostowany,rozgałęziony,osiągający wysokość 60-80 cm.
Kwiaty złotożółte,pełne o intensywnym zapachu rosnace pojedynczo lub w pękach.Pączki wkształcie kropli.Kwitnie od wczesnego lata do póżnej wiosny.
Znosi wysokie temperatury,kwiaty odporne na deszcz,samooczyszczjace się i zachowujące kolor podczas więdnięcia.To wswzystko sprawiło,ze otrzymała certyfikat ADR.
Tyle opisu a  u mnie....
posadziłam na mieszanej rabacie z pastelowymi różami i nie pasowała mi tam-żółć bardzo intensywna.Przesadziłam na żółtą rabatę.
Kwitła całe lato wypuściła też 1 długi pęd z bukietem kwiatów.Niesamowicie silna róża.Nie mogłam jej wykopać tak głęboko i mocno zapuściła korzenie przez parę miesięcy.Myślę,ze powinna być w każdym zestawie nowego różomaniaka ale...ostrożnie z doborem towarzystwa różanego.Pasują do niej byliny,jeszcze nie wiem co jej dam ponieważ ciężko do żółci dopasować kolor.Częśto stosuję zasadę-czy ja bym ubrała się w "dany "zestaw kolorów".Do żółci dodaję brązy i czernie no ale w przyrodzie o te kolory trudno.Zobaczę latem jak to będzie wyglądało.


mam niewiele zdjęć.Nie jestem mistrzem świata w robieniu zdjęć i nie mogłam uchwycic koloru.Wychodziło ciągle coś nie tak.A i fascynacja pierwszymi kwiatami powodowała,że pstrykałam nie bacząc na jakość.Myślę,że  w tym roku będzie lepiej.Chyba....

Śnieg przykrył rośliny i już mrozu się nie boję.

2 komentarze:

Copyright © 2016 Zielony zakątek , Blogger