21:17

Nostalgia


         Rosen Tantau-1995-Nostalgiczna
Kwiaty-kremowobiałe,brzegi czereśniowoczerwone,pełne kuliste,
Zapach-delikatny
Powtarza kwitnienie
Wysokość krzewu 0,7-1,3
Mrozoodporność-do minus 34 st.ale trzeba dobrze okryć
Odporna na choroby

Tyle opis

Jestem zauroczona różą.Na tyle,że jesienią dokupiłam drugą.Pięknie wygląda w kompozycji z gipsówką która podkreśla jej kolor i nadaje lekkości.Jednak musiałam gipsówkę wykopać ponieważ za bardzo się rozrosła i utrudniała obsychanie liści.Popełniłam ten sam błąd przy innych gipsówkach.Jesienią ubiegłego roku sadziłam je po raz pierwszy i nie zdawałam sobie sprawy z jej ekspansywności.No i posadziłam za blisko.
Ale wracając do róży-powtarzała kwitnienie,czarna plamistość-dopadła ale nie tak jak inne wielkokwiatowe.Czyli jest odporna jak podaje opis.Ciekawa jestem jak przetrwa zimę.Wg.opisu jest wytrzymała.Kopczyki zrobiłam spore no i takich temperatur nie przewiduję.Piękna róża-polecam do każdego ogrodu do nastrojowych kącików.


Z niecierpliwością czekam lata i tych kolorowych efektów

4 komentarze:

 1. Mnóstwo pięknych róż u Ciebie :) Chciałbym mieć kiedyś ogród z tak pięknymi kwiatami... Widzę też że masz równie dużo przepięknych mebli :)

  Dziękuję za wizytę u mnie!
  I - nie tylko u Ciebie Święta wywołują myśli o upływającym czasie - same Święta cieszą mnie ogromnie, ale gdy się kończą, szkoda mi kolejnego mijającego roku...

  Pozdrawiam - życzę by ten nadchodzący nigdzie się nie śpieszył i czas nie mijał niespostrzeżenie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny blog :) cudowne róże!
  Wpadłam wyjaśnić jak z tym tłem :)

  Na górze w prawym rogu na paseczku masz funkcję "dostosuj" - tam otwierasz link "dodaj gadżet" i następnie "HTML/javaScript" - wklejasz tam adres tła wybranego ze stronki oferującej takie tła i wszystko oczywiście zapisujesz :) Gotowe!
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna ta róża.Zresztą jak wszystkie,które pokazujesz.
  I piękne zdjęcia z gipsówką.Rewelacyjne!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Poddaję się.....jestem niereformowalna

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dom pod jesionem , Blogger