15:57

Chopin
                                Stanisław Żyła, 1980 r.               
Polska odmiana róży wielkokwiatowej            
Odmiana niezwykle odporna na mróz, choroby i szkodniki. Dorodne krzewy osiągają wysokość 1,5 m. Mają efektowne, duże liście w odcieniu ciemnej zieleni i śnieżnobiałe, pełne kwiaty. Róża 'Chopin' kwitnie długo, a jej liście długo pozostają zielone - na Opolszczyźnie wyplata się z nich wieńce na Wszystkich Świętych. Dobrze prezentuje się na rabatach, nadaje się na kwiat cięty. Jest znana i popularna w całej Europie.

Nie sądziłam,że róża wielkokwiatowa może osiągać tak wielkie rozmiary.Dałam ją na rabatę otoczoną różami czerwonymi -wielokwiatowymi i góruje sobie  nad tą czerwienią.Ale niestety trochę chorowała i pod koniec lata dół prawie goły.Kwiat bardzo ładny ale to jednak róża szlachetna i mam wrażenie,że one nie miewają brzydkich kwiatów

Obiecywałam sobie,że nie będę kupować róż wielkokwiatowych właśnie za ich kaprysy ale jak sobie ich odmówić

5 komentarzy:

 1. Piękna !Zarażasz tą miłością do róż!
  Pozdrowionka

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego Różanego Aszko na ten Nowy Rok życzy Anula z Chaty. Też uwielbiam róże, a po Twoich opisach jeszcze bardziej :)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak się cieszę,że podobają się Wam róże...buziaki

  OdpowiedzUsuń
 4. Kocham róże ! Zawsze kojarzą Mi się ze starym, secesyjnym ogrodem ! Szkoda, że nie mam "ręki" do róż. Ślę życzenia noworoczne !!

  OdpowiedzUsuń
 5. Rozmiary roślin i zwierząt mogą być skrajnie różne od tych które uważamy za normalne :) Ja hoduję chomiki Roborowskiego, którego dorosłe osobniki są wielkości 2tyg. chomików syryjskich, które uważamy za te o "normalnych" rozmiarach :P

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dom pod jesionem , Blogger